Modelace prsou (Mammaplastika)

17.2.2015

Je to operace, kterou lze zlepšit tvar prověšených povislých prsů. Přináší dobré výsledky ve smyslu tvaru prsů, avšak za cenu jizev, vznikajících po redukci přebytečné kůže.

Po zákroku zůstávají jizvy kolem prsního dvorce, odtud kolmo dolů a v podprsní rýze má jizva tvar jakési kotvy. Tyto jizvy pak časem blednou, ale zůstávají a jejich kvalita je individuální. Tuto operaci provádíme jen u povislých prsů, pokud je totiž třeba zmenšení prsů, jde o výkon náročnější na pooperační péči a je nutná delší hospitalizace.
Více na německém webu. 

Vlastní operace:

Výkon se provádí v celkové narkóze a trvá cca 3 hodiny. Před operací chirurg vyměří a nakreslí způsob vedení řezů a rozsah redukce kůže. Po operaci je pak přiložen elastický obvaz.

Předoperační pokyny:

  1. Po vyšetření plastickým chirurgem a stanovení termínu operace dostane pacientka doporučení na interní vyšetření, které nesmí být starší jednoho měsíce před operací.
  2. Minimálně jeden měsíc před operací nesmí pacientka užívat jakékoliv léky obsahující KYSELINU ACETYLOSALICYLOVOU např. aspirin, acylpyrin, aspro, alnagon apod..
  3. Pacientka nesmí trpět žádnou virovou ani jinou chorobou či nesmí být v rekonvalescenci.
  4. Výkon se platí v den operace, na příslušnou hotovost dostane pacientka účet.
  5. Ambulantní kontroly jsou v prvých 10 dnech po operaci a pacientka musí počítat alespoň s 10-14 dny volna.
  6. V den před operací od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit.

Pooperační období:

Pacientka je hospitalizována 2 dny na oddělení. Po propuštění do domácího ošetřování je doporučen klid na lůžku min. 5 dnů. Stehy jsou odstraněny 14. den po operaci, poté operatér doporučí masáže jizev a doporučujeme nošení elastické podprsenky (lambáda) po dobu 3 měsíců ode dne operace. Kvalita jizev závisí dle hojení a je velmi individuální.

 

Komplikace:

Komplikace jsou obecné – krvácení a infekce. Specifickou komplikací je po této operaci těhotenství, kdy dochází k zvětšování prsů, jizvy se mohou rozšiřovat a po ukončení kojení může dojít k novému prověšení prsů a výsledek operace je tak znehodnocen. Proto se také tento výkon doporučuje až v době, kdy žena již další těhotenství neplánuje. Další komplikace může nastat u určitého % klientek v oblasti jizvy na prsu v místě, kde se setkávají kožní cípy. Zde je tzv. místo nejnižší odolnosti a individuálně zde může dojít k zpomalení doby hojení až možnost odumření malého výseku kůže. Rána se pak v tomto místě hojí déle a širší jizvou. Tento jev je zcela individuální a nelze před operací vlastní odhadnout.

Cena, zálohy, storno poplatky

Cena operace se stanovuje individuálně u každé klientky s ohledem na techniku, typ, značku,velikost implantátu v případě modelace a zvětšení prsou. Orientační cenová hladina se pohybuje od 65000,-CZK (+15% DPH)

Úhrada operace probíhá dle fakturace záloha 20% z ceny operace musí být uhrazena nejpozději 30 dní před termínem operačního zákroku, zbývající 80% z ceny musí být uhrazeno nejpozději 20 dní před termínem operace s tím, že úhradou se rozumí připsání částky na účet Eleganz Clinic s.r.o. . Pokud je termín operace v době kratší než 1 měsíc po konzultaci, částka se hradí 100% ceny operace dle vystavené faktury.

Storno poplatky - zrušení operace klientem do 3 týdnů před termínem operace - 20% z ceny operace

                       - zrušení operace klientem 20. -0. den před termínem operace - 100% z ceny operace