Zmenšení prsou (Redukce)

17.2.2015

Mnoho žen trápí nadměrné vyvinutí prsou. Jejich nadměrná velikost a hlavně hmotnost s sebou nese řadu zdravotních problémů a také nemalé psychické obtíže.

Opravdu potřebujete zmenšit prsa?

Při zmenšení prsou odstraňujeme přebytečné množství prsní tkáně a prsa pak v rámci modelace ještě upravíme do přirozeného tvaru a vzhledu. Pro rozhodnutí zda zmenšit prsa byste měla mít jasnou představu, co od této operace očekáváte a jak velká mají být vaše prsa po operaci. Nutností je samozřejmě Váš dobrý fyzický i psychický stav.

Konzultace před zákrokem

Doporučení podstoupit tento zákrok získáte, pokud Vaše prsy svou velikostí neodpovídají proporcím Vašeho těla a pokud jsou zdrojem zdravotních potíží, jako jsou bolesti hlavy a zad. Důležité při konzultaci je, aby lékař dokonale pochopil Vaši představu o budoucí velikosti prsů a důkladně ohodnotil stav, elasticitu pokožky a celkový zdravotní stav. Tím se předejde možným komplikacím v průběhu operace.

Průběh operace zmenšení prsou

Operace probíhá v celkové anestezii a zabere zhruba 2 – 3 hodiny. Chirurg nejprve provede řez okolo prsního dvorce, pak svisle do podprsní rýhy a následně v ní pokračuje. Poté odstraní nadměrné množství prsní tkáně a prs vypne. Zbývající tkáň nakonec sešije plastickým stehem.

Po operaci

Několik prvních hodin po operaci můžete cítit bolest, kterou lze mírnit léky proti bolesti. Prsa budete mít ovázaná sterilním obvazem a budete muset několik dní zůstat v klidu. Po několika dnech rozhodne lékař o nahrazení obvazů za chirurgickou podprsenku a po 14 dnech je možné začít střídat tuto operační podprsenku s běžnou pevnou podprsenkou. Nelekejte se otoků, které mohou přetrvávat i několik týdnů, většina podlitin však rychle mizí. Stehy odstraňujeme v závislosti na použitém šicím materiálu v rozmezí 15 až 20 dnů.

Péče o jizvy

Jizvy je potřeba chránit nejméně 6 měsíců přes slunečním svitem. Na jizvy lze, pro usnadnění jejich hojení, aplikovat prostředky, které doporučí lékař. Jizvy nikdy zcela nevymizí, ale zploští se a vyblednou. Jejich výsledná velikost a tvar závisí na schopnosti Vašeho těla hojit se

Cena, zálohy, storno poplatky

Cena operace se stanovuje individuálně u každé klientky , orientační cenová hladina se pohybuje od 45000,-CZK (+15% DPH)

Úhrada operace probíhá dle fakturace záloha 20% z ceny operace musí být uhrazena nejpozději 30 dní před termínem operačního zákroku, zbývající 80% z ceny musí být uhrazeno nejpozději 20 dní před termínem operace s tím, že úhradou se rozumí připsání částky na účet Eleganz Clinic s.r.o. . Pokud je termín operace v době kratší než 1 měsíc po konzultaci, částka se hradí 100% ceny operace dle vystavené faktury.

Storno poplatky - zrušení operace klientem do 3 týdnů před termínem operace - 20% z ceny operace

                       - zrušení operace klientem 20. -0. den před termínem operace - 100% z ceny operace