Štíhlá postava? Sen každého z nás!

17.2.2015

Ano, je to tak. Většina z nás by chtěla mít štíhlou postavu, ale ne každému se to podaří. Důvody mohou být různé. Dědičnost, nemoc, špatné stravovací návyky, nebo prostě jen nedostatek vůle k pravidelnému pohybu. Proto stále dokola zkoušíme nejrůznější diety, zázračné hubnoucí prostředky či moderní přístroje na hubnutí. Ne vždy se ale výsledek dostaví. Jaké jsou tedy možnosti zeštíhlet skutečně a trvale?

Diety, které určitě fungují?

Na téma dieta toho bylo napsáno opravdu hodně, a proto není problém na internetu nebo třeba v časopise nějakou tu „zaručeně fungující“ dietu najít. Dělená strava, bodová dieta, sacharidová dieta, krabičková dieta, dieta podle krevních skupin, dieta mléčná, vajíčková, ananasová, atd. Když tyto diety vidí výživoví poradci, obvykle jim hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Většina těchto diet je totiž silně jednostranná, a proto při nich svému tělu nedodáváte všechny potřebné látky. Výsledkem je pak to, že buď nezhubnete vůbec, a nebo je efekt hubnutí pouze krátkodobý a po návratu k běžné stravě zase všechno naberete zpátky.  Dostaví se totiž všemi nenáviděný jo-jo efekt. 

Zázračné pilulky a koktejly

Jsou pilulky a koktejly opravdu zázraky na počkání? Bohužel ne! Žijeme v reálném světě a v něm se zázraky bohužel stávají málokdy.  Proto reklamě, ve které vám štíhlounká dívka tvrdí, že můžete jíst, co chcete, nemusíte se vůbec hýbat a přitom zhubnete jenom díky tomu, že budete zobat zázračné tablety, už dnes uvěří málokdo. Přesto se však stále najdou jedinci, kteří tyto metody nestále dokola testují. Co kdyby náhodou…? 

Odpočívejte, přístroje budou hubnout za vás

Moderní doba přinesla i řadu moderních přístrojů, které nám mohou pomoci zhubnout. Slovo „pomoci“ je zde, ale skutečně na místě. Pokud začnete chodit na hubnoucí procedury a zároveň upravíte jídelníček a začnete pravidelně cvičit, pak vám tyto přístroje pravděpodobně pomohou ve vašem hubnoucím úsilí. Jestliže si, ale myslíte, že se nebudete hýbat, budete se ládovat tučným a sladkým jídlem a zázračné přístroje všechny takto získané tuky odstraní, pak se skutečně pletete. 

Jaká je tedy cesta ke štíhlé postavě?

Pokud se chcete tukových polštářů na svém těle zbavit trvale a bezpečně, vyzkoušejte takzvanou tumescentní liposukci. Jedná se o progresivní metodu, díky které se sníží celkové množství tukových buněk ve vašem těle a její efekt je tedy trvalý. Tumescentní liposukce probíhá tak, že se odsávaná oblast nejprve naplní liposukčním roztokem a poté se kanylami napojenými na podtlakový přístroj odstraní tuk. Tumescentní liposukce se nejčastěji využívá na oblast břicha, boků a stehen. Před zákrokem je vždy nutná porada s plastickým chirurgem. Mudr. Šulcová-Hejnalová, má nejen s liposukcí, ale i s dalšímiplastickými operacemi dlouholeté zkušenosti.

Klinika plastické a estetické chirurgie v Praze > O nás > Štíhlá postava? Sen každého z nás!